მთავარისიახლეებისაზოგადოება23 ნოემბერი. ვარდების რევოლუცია
23 ნოემბერი. ვარდების რევოლუცია
"ვინც ფუნდამენტურად ებრძვის ვარდების რევოლუციის იდეას, ის ქვეყანას საბჭოთა კავშირში მიათრევს", – ამბობს ვარდების რევოლუციის შემოქმედი, საქართველოს მესამე პრეზიდენტი  მიხეილ სააკაშვილი – მიგვათრევს იქით, საიდანაც ჩვენმა ქვეყანამ დააღწია თავი. მაგრამ საქართველოში, განსხვავებით ყველა პოსტსაბჭოთა ქვეყნისგან, დიდი ცვლილება მოხდა მენტალიტეტში, გამოიცვალა საზოგადოებრივი ურთიერთობები, გამოიცვალა გარემო, არქიტექტურა, ხალხის მოქმედების სტილი, ჩაცმის სტილი. ახალგაზრდებს ვერავინ დააბრუნებს უკან, რადგან ისინი ცხოვრობენ თავისუფალ ქვეყანაში", – აღნიშნავს იგი
"როცა მეკითხებიან, რა მოხდა ყველაზე მთავარი საქართველოში, ჩემი პირველი პასუხია – სოციალური ტრანსფორმაცია. ტრანსფორმაცია, რომელსაც ემყარება დამოუკიდებლობაც, დემოკრატიაც და ყველა სახელმწიფოებრივი ღირებულება",
"ჩვენ ბევრი პრობლემა გვქონდა, მაგრამ მთავარია, რომ როგორც არ უნდა დაეცე, ფეხზე წამოდგომა შეძლო. სწორედ ასეთია საქართველო – მამაცი ხალხის სამშობლო, რომელიც არასდროს დაბრუნდება კორუფციასა და ნიჰილიზმში. ჩვენ უკვე მაღალ მატერიალურ ფასეულობებზე – დემოკრატიულ მიღწევებზე ვსაუბრობთ",
"ჩვენი რეგიონი ახლა რთულ პირობებში იმყოფება და იქ არსებული სურათი მხოლოდ კრემლის მტრული დამოკიდებულების ბრალია".