მთავარისიახლეებიეკონომიკაგუგული მაღრაძე ჯანდაცვის ხარჯებით სპეკულირებს და პენსიის გაზრდის შესაძლებლობას მაინცდამაინც ამ...
გუგული მაღრაძე ჯანდაცვის ხარჯებით სპეკულირებს და პენსიის გაზრდის შესაძლებლობას მაინცდამაინც ამ ხარჯების შემცირებაში ხედავს
გრძელდება პრემიების პენსიებით ჩანაცვლების პეტიციაზე ხელმოწერების შეგროვება, რომელიც ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის მიერ არის ინიცირებული.
საპარლამენტო უმცირესობის განცხადებით, თუ მმართველი გუნდი უარს იტყვის პრემიებსა და დანამატებვზე, ამ თანხით მომავალ წელს პენსიის გაზრდა 50 ლარით იქნება შესაძლებელი.
სხვა პოზიცია აქვს უმრავლესობას. მისი ერთერთი წარმომადგენელი გუგული მაღრაძე ამბობს, რომ პენსიის ზრდა ამ ეტაპზე თითქმის შეუძლებელია, რადგან ამ  შემთხვევაში ხელისუფლებას მოუწევს თანხა სხვა მიმართულებას, კერძოდ ჯანდაცვას  მოაკლოს.
„ჩვენ შეგვიძლია მოვუმატოთ 50 ლარი პენსიონერს, თუ ამ თანხას არ დავხარჯავთ ჯანდაცვაში. თუმცა არჩევანია, რა ჯობია, რომ მოვუმატოთ 50 ლარი ყველას, სჭირდება თუ არ სჭირდება თუ ვუმკურნალოთ ადამიანს? ვინმეს ეჭვი ეპარება იმაში, რომ მე ხალხის ბედნიერება მინდა? ჩვენ უნდა გავაკრიტიკოთ ხელისუფლება იმაში, თუ რა შეეძლო და არ გააკეთა. არსებობს რაღაც საწყისი, ვის რა აქვს. ჩემთვის 10 ლარი არაფერია, მაგრამ ვიღაცისთვის 10 ცალი პურია. ეხლა პენსია გაიცემა, როგორც სოციალური დახმარება მოხუცზე, რომელიც გარკვეულ ასაკს მიაღწევს, მიუხედავად იმისა ის ღარიბია, მდიდარია, სჭირდება თუ – არა. მაშინ უნდა გვქონდეს სხვა მიდგომები, რომელსაც დრო და გარკვეული დოვლათის დაგროვება სჭირდება“, – განაცხადა მაღრაძემ ტელეკომპანია „იბერიის“ ეთერში