მთავარისიახლეებიკონფლიქტებიდე–ფაქტო აფხაზეთის პრემიერ–მინისტრი არტურ მიქვაბია: ეს არის დახმარება რუსეთის ფედერაციის მხრიდან და...
დე–ფაქტო აფხაზეთის პრემიერ–მინისტრი არტურ მიქვაბია: ეს არის დახმარება რუსეთის ფედერაციის მხრიდან და ვერ ვხედავ საფუძველს უარი ვთქვათ მასზე
გუშინ გამართულ პრესკონფერენციაზე აფხაზეთის პრემიერ მინისტრი არტურ მიქვაბია ეკონომიკის სხვა საკითხეთან ერთად შეეხო ოჩამჩირე ენგურის სარკინიგზო მონაკვეთზე მიმდინარე სამუშაოებს.
მიქვაბია ამბობს, რომ რუსეთის სარკინიგზო ჯარები ამ სამუშაოებს ეწევიან აფხაზეთისა და რუსეთის პრეზიდენტებს შორის ზეპირი შეთანხმების საფუძველზე.
,,  ჩვენ ეს გზა ძალიან გვჭირდება, რადგან გალისა და ტყვარჩელის რაიონები ინტენსიურად ვითარდება, ხოლო  საავტომობილი გადაზიდვები სულ უფრო ამცირებს  იმ ტვირთების რენტაბელობას, რომელიც რუსეთში გაგვაქვს. ‘’
აფხაზეთის რკინიგზის სატრანზიტო გამოყენების გეგმების შესახებ არაფერი ვიცი. მრავალი წელია მესმის, რომ გზის დანიშნულება იქნება ტრანზიტი სომხეთში და ა.შ. და მაგრამ ეს მხოლოდ ცარიელი სიტყვები იყო აქამდე.   – აცხადებს მიქვაბია.