მთავარისიახლეებიპოლიტიკაპრეზიდენტის ადმინისტრაცია ექსტრადიციის შეთანხმებიდან რუსეთის გამოსვლის პროცესის შესაძლო დაწყებას ეხმაურება
პრეზიდენტის ადმინისტრაცია ექსტრადიციის შეთანხმებიდან რუსეთის გამოსვლის პროცესის შესაძლო დაწყებას ეხმაურება
საქართველოს პრეზიდენტის მრჩეველი თენგიზ ფხალაძე ავრცელებს განცხადებას პრეზიდენტის ადმინისტრაციის პოზიციის შესახებ  მოსკოვის ინიციატივით     საქართველოსთან დადებული ექსტრადიციის შეთანხმებიდან რუსეთის გამოსვლის პროცესის დაწყებასთან დაკავშირებით.
"არ მგონია იმ რეალობის მერე, რაც ჩვენ ამდენი წელია გვაქვს რუსეთის ფედერაციასთან, გვიკვირდეს ამ ხელშეკრულების გაუქმება. მაშინ, როდესაც იდგმება გაცილებით უფრო საშიში ნაბიჯები,  ჩვენი სახელმწიფოს ტერიტორიული მთლიანობის მისამართით, ამ ხელშეკრულების გაუქმება არ უნდა გვიკვირდეს," – განაცხადა . მან.
შეგახსენებთ, რომ რამდენიმე დღის წინათ რუსეთის პრემიერ – მინისტრმა   მედვედევმა   პრეზიდენტ პუტინს მიმართა წინადადებით შეთანმხების გაუქმების შესახებ.  თუ ეს წინადადება მიღებ რუსეთში გასამართლებული საქართველოს მოქალაქეების თბილისისთვის გადმოცემა აღარ მოხდება.