მთავარისიახლეებიპოლიტიკავროკომისია სტიქიის შედეგად დაზარალებულებისთვის დამატებით სამ მილიონამდე ევროს გამოყოფს
ვროკომისია სტიქიის შედეგად დაზარალებულებისთვის დამატებით სამ მილიონამდე ევროს გამოყოფს
,,ევროკომისია თბილისში მომხდარი წყალდიდობის შედეგებთან ბრძოლის მიზნით, საქართველოს მთავრობის დასახმარებლად დამატებით  სტიქიის საქართველოს მთავრობს დასხამარებლად  დამატებით სამ მილიონამდე ევროს გამოყოფს ''-  – ნათქვამია ევროკომისიის   ოფიციალურ ვებგვერდზე გამოქვეყნებულ  განცხადებაში. –  ამას გარდა, ევროკომისია უზრუნველყოფს 400 000 ევროს ჰუმანიტარულ დახმარებას ყველაზე დაზარალებული ოჯახებისთვის, რომლებიც სასწრაფო დახმარებას საჭიროებენ.
"აღნიშნული თანხა დაეხმარება საქართველოს "წითელ ჯვარს" და იმ არასამთავრობო ორგანიზაციებს, რომლებიც დაზარალებულებს დახმარებას აწვდიან, მათ შორის საკვებს, საყოფაცხოვრებო ნივთებს, როგორიცაა თეთრეული და სამზარეულო აღჭურვილობა, ასევე წყალს, ჰიგიენის საშუალებებს და სამედიცინო დახმარებას" , – წერია განცხადებაში.
ევროკავშირი დგას ქართველი ხალხის გვერდით და მზად არის დაეხმაროს თბილისში ოჯახებს თავიანთი სახლების ხელახლა აგებასა და ახალი ცხოვრების დაწყებაში. ეს წვლილი არის ჩვენი სოლიდარობის გამოხატულება იმათ მიმართ, რომლებიც სტიქიის შედეგად დაზარალდნენ" ,-  განაცხადა ევროკომისარმა სამეზობლო და გაფართოების საკითხებში, იოჰანეს ჰანმა.