17 მაისს ზუგდიდის კულტურის ცენტრ ოდიშის დარბაზში სამეგრელო ზემო-სვანეთის რეგიონის ქორეოგრაფ მოღვაწეთა კავშირის ორგანიზებით მესამედ ჩატარდა ლეგენდარული მოცეკვავეების ძმები მოსიების სახელობის ფესტივალი, რომელშიც მონაწილეობა მიიღეს რეგიონის ქორეოგრაფიული ანსამბლების მოცეკვავეებმა, რომელთა გამოსვლას აფასებდა სპეციალური ჟიური.ფესტივალის ჯიურის წევრები იყვნენ საქართველოს ქორეოგრაფიის მოღვაწეთა შემოქმედებითი კავშირის თავმჯდომარის მოადგილე,პროფესორი ოლეგ ალავიძე,ხელოვნებათმცოდნე,პროფესორი ანსამბლ "როკვას" მთავარი ქორეოგრაფი უჩა დვალიშვილი,საქართველოს ქორეოგრაფიის მოღვაწეთა შემოქმედებითი კავშირის პასუხისმგებელი მდივანი მურმან გამისონია,ქალაქ ფოთის კულტურის ცენტრის დირექტორი,ანსამბლ "ლაზიკას" სამხატვრო ხელმძხვანელი გიგლა თურქია.ფესტივალის ორგანიზატორები უკვე მესამე წელია ატარებენ ძმები მოსიების სახელობის ქართული ხალხური ცეკვების ფესტივალს. გამარჯვებულ მონაწილეებს ფესტივალის ორგანიზატორებმა სიგელები და საჩუქრები გადასცეს.