მთავარისიახლეებიპოლიტიკაMOLDNEWS: საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ურჩია გაბურიჩს უარი თქვას სააკაშვილთან ურთიერთობებზე
MOLDNEWS: საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ურჩია გაბურიჩს უარი თქვას სააკაშვილთან ურთიერთობებზე
მოლდოვის საინფორმაცო სააგენტო MOLDNEWS ავრცელებს ინფორმაციას, რომ ,, საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი ღარიბაშვილმა დღეს გამართულ სატელეფონო საუბარში მოუწოდა მოლდოვის პრეიერ – მინისტრ გაბურიჩს უარი თქვას საქართველოს  ექს-პრეზიდენტის მიხეილ სააკაშვილის დახმარებაზე დაგეგმილი რეფორმების განხორციელებაში.მისი აზრით,  მიხეილ სააკაშვილის მიწვევა მოლდავეთში რეფორმების საკითხში მრჩევლისს სტატუსით შეიძლება ნეგატიურად აისახოს ურთიერთობებზე საქართველოსა და მოლდავეთს შორის.
საქართველოს პრემიერ – მინისტრის პრესსამსახურის ცნობით, სატელეფონო საუბრის პროცესში გაბურიჩმა ღარიბაშვილიოფიციალური ვიზიტით მიიწვია კიშინევში, ვიზიტი შესაძლოა    ივნისში შედგეს.
ამჟამად კიშინიოვში იყოფება მიხეილ სააკაშვილის მიერ შექმნილი რეფორმატორთა ჯგუფი, რომელიც ოფიციალურ შეხვედრებს მართავს მოლდავეთის მთავრობის წარმომადგენლებთან.
რამდენიმე დღის წინათ  კიევში შედგა სააკაშვილის შეხვედრა მოლდავეთის პრემიერ – მინისტრთან, რომელმაც მიმართა მას თხოვნით დაეხმაროს რეფორმების განხორციელებაში. მაშინ საააკაშვილმაა პრესითთვის მიცემულ ინტერვიუში განაცხადა, რომ კირილ გაბურიჩი არის არა მხოლოდ მოლდოვის,, არამედ მთელი რეგიონის იმედი’’ – იუწყება MOLDNEWS – ი