მთავარისიახლეებისაზოგადოებააქცია ზუგდიდის სასამართლოსთან (VIDEO)
აქცია ზუგდიდის სასამართლოსთან (VIDEO)
ზუგდიდის რაიონულ სასამართლოში გრძელდება ქურდულ სამყაროსთან კავშირში ბრალდებული პირების სასამართლო პროცესი. დღეს გამართული სასამართლო პროცესის პარალელურად დაკავებულების ოჯახის წევრებმა და ახლობლებმა აქცია გამართეს. ისინი აცხადებენ, რომ პროკურატურა სასამართლოზე ზეწოლას ახდენს და უშუალოდ პროცესის მიმდინარეობისას ცრუ მოწმეების ჩვენებებს იყენებს. სასამართლოს წინ შეკრებილი დაკავებულის ოჯახის წევრები აცხადებენ, რომ ქუთაისში ფეხით ჩავლენ და პარლამენტის წინ აქციას გამართავენ დეპუტატებთან მშეხვედრის მოთხოვნით.
2014 წლისსექტემბერშიშსს-სსამეგრელო-ზემოსვანეთისსამხარეომთავარისამმართველოსდაცენტრალურიკრიმინალურიპოლიციისდეპარტამენტისთანამშრომლებმაფოთში, წალენჯიხაში, ზუგდიდში, სენაკში, თბილისსადაგორშიერთდროულადჩატარებულიოპერატიულ-სამძებროდასაგამოძიებოღონისძიებებისშედეგადქურდულისამყაროსწევრობისბრალდებით10 პირიდააკავა. ქურდულსამყაროსთანკავშირისბრალდებითდაკავებულ7 პირსზუგდიდისრაიონულმასასამართლომაღმკვეთღონისძიებადპატიმრობაშეუფარდა. წალენჯიხაში, ფოთშისენაკსადაზუგდიდშიდაკავებულებიბრალსარაღიარებენდააცხადებენ, რომმათპოლიციამნარკოტიკიდაიარაღიჩაუდო.